Продължава разследването на тежката катастрофа между товарен влак и автобус

...
Продължава разследването на тежката катастрофа между товарен влак и автобус
Коментари Харесай

Продължава разследването на тежката катастрофа между товарен влак и автобус

Продължава следствието на тежката злополука сред товарен трен и рейс с служащи край Симеоновград.

Инцидентът стана през вчерашния ден към 17 ч. на неохраняем жп прелез. Ранени са трима души, които са настаненин в лечебни заведения в Хасково и Харманли.

Според специалисти единствено ниската скорост на влака е избавила хората в рейса. В него са пътували над 30 служащи от „ Марица – Изток 3”, които се прибирали към Харманли.

Шофьорът обяснил пред работодателите си, че се заблудил и не може да каже какво тъкмо се е случило. Той има дълготраен стаж без предходни нарушавания.
За това, че прелезът не е безвреден има сигнали от хората в Симеоновград и от машинистите. По случая е заведено следствено дело.

Кметът на Симеоновград Милена Рангелова прикани Националната компания железопътна инфраструктура (НКЖИ) да сложат падащи бариери на жп прелеза, тъй като придвижването през него е интензивно.
Източник: bnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР