Проблемите с газовата криза в Германия се задълбочават. Министърът на

...
Проблемите с газовата криза в Германия се задълбочават. Министърът на
Коментари Харесай

Газовата криза в Германия се задълбочава


Проблемите с газовата рецесия в Германия се задълбочават. Министърът на стопанската система задейства втора точка от изключителния проект за газа. Това значи, че участниците на пазара се грижат към момента независимо за облекчение на обстановката.

Ако се наложи да бъде задействана и последната трета точка на изключителния проект за газа, то тогава страната се намесва на пазара. До изключителната обстановка се стигна, откакто Русия понижи доста доставките си на газ през газопровода “Северен поток 1”.

Министърът на стопанската система Роберт Хабек дефинира протичащото се като икономическа офанзива против Германия.

„ Ние сме в газова рецесия. Сега газът е дефицитна стока. Цените към този момент са високи и би трябвало да се подготвим за по-нататъшни нараствания “, съобщи Хабек. Той моли частните семейства и промишлеността да икономисват оптимално от потреблението си.
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР