Проблемът с бюджета е много сериозен. Имаме съчетание на три

...
Проблемът с бюджета е много сериозен. Имаме съчетание на три
Коментари Харесай

Евгений Кънев: Законите по ПВУ бъркат в интересите на олигархията и партиите, които я защитават

Проблемът с бюджета е доста сериозен. Имаме комбиниране на три фактора, първият е популисткият, въпреки това имаме несъблюдение на ПВУ, имаме също по този начин затруднена икономическа обстановка в страната – над 20 месеца спадат темповете на индустриално произвеждане. Това сподели пред БНР финансистът Евгений Кънев.

Не единствено следващата година ще имаме проблем, само че и тази година има проблем да не осъществим бюджета със заложения недостиг - по този начин ще се дисквалифицираме за еврозоната, съобщи той. За да се реализира 3% недостиг, би трябвало да се ореже финансовата стратегия, изясни Кънев.

" Има буфери. Те са заложени със самия бюджет. Въпросът е, че това е за сметка на общините най-много. "

Лобистки групи упорстват за невисок Данък добавена стойност, а това съществено удря бюджета, означи финансистът и добави, че преходните администрации поради политическата рецесия водят до проблем със събираемостта на приходите.

Като главен проблем Евгений Кънев уточни законите, заложени по ПВУ, " които бъркат в ползите на основаната олигархия и партиите, които я пазят ".

Най-добрите решения съгласно него са равнозначни на промени, с каквито служебно държавно управление няма да се заеме. 

Дори да има постоянно държавно управление, поради политическата рецесия то е с доста нежна поддръжка и тъй като всички знаят, че ще има нови избори, никой не смее да прави промени, а без промени страната закъсва от ден на ден, разказа обстановката финансистът и изрази песимизъм, че бюджетът за идната година ще бъде признат през тази.

Ще кърпим дупки и ще връзваме бюджета година за година, единствено и единствено страната да върви по някакъв метод, заключи в умозаключение Кънев.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР