Проблемът е ясен, в 1/3 от българската граница МВР е

...
Проблемът е ясен, в 1/3 от българската граница МВР е
Коментари Харесай

Бивш зам.-министър: МВР е сляпо в 1/3 от българската граница

„ Проблемът е явен, в 1/3 от българската граница Министерство на вътрешните работи е сляпо, там няма охранителна система, би трябвало през 50 метра да се поставя по един служител на реда да следи и да пази непрекъснато, с цел да може да се предотврати действително прекосяването на мигранти “.

Това съобщи някогашният зам.-министър на вътрешните работи Филип Гунев пред „ Bulgaria ON AIR “, който разяснява тематиката с възходящият поток от мигранти , които са залавяни всекидневно както на границата, по този начин и в разнообразни точки на територията на страната ни.

Той подсети, че тази година България е получила спомагателни средства , които ще бъдат ориентирани за доизграждане на сигнално-охранителна система по изчезналата част на границата. Според него те въпреки всичко няма да бъдат задоволителни , а едвам след 2-3 години системата на границата може да бъде изцяло довеждане докрай и да забележим действителни резултати с понижаване на потока от незаконна миграция. 

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР