Приятната изненада през този сезон в Серия А - Сампдория

...

Гол в края продължи черната серия на Самп

Приятната изненада през този сезон в Серия " А " - Сампдория позволи проваляне с 0:1 от Сасуоло в семейството от 17-ия кръг на шампионата. Единственото попадение падна в 90-ата минута на " Луиджи Ферарис ", когато във вратата на Дория се разписа Алесандро Матри. Бившият нападател на Милан и Ювентус влезе на терена в 74-ата минута, а най-после се трансформира в воин за своя отбор.

Малко преди края вратарят на " моряците " Емилиано Вивиано избави дузпа на Матео Политано, само че и това не оказа помощ на домакините да предотврати втора поредна загуба в Генуа. Отборът на Марко Джампаоло загуби предното си домакинство против Лацио, а в последните си четири кръга има едвам една точка, откакто преди този момент бе спечелил 26 точки в първите си 12 мача.(б.а. отборът има отсрочен мач с Рома)

Джузепе Якини пък промени радикално играта на Сасуоло, откакто пое отбора преди едвам няколко седмици. Тимът му през днешния ден изненада Самп, като изигра доста мощен мач, а най-после с доза шанс се поздрави и с трите точки във втори следващ мач.
" Зелено-черните " се изкачиха с него на 15-то място със 17 точки, до момента в който Сампдория остана на шесто място с 27 точки.

СЪСТАВИТЕ
МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА САМПДОРИЯ
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА САСУОЛО Серия А 17 кръг, неделя 17 декември  Сампдория 0:1краен резулат  Сасуоло