Припомняме, че . Става дума за повреден оптичен кабел по

...
Припомняме, че . Става дума за повреден оптичен кабел по
Коментари Харесай

Външният министър увери: Няма задържани български граждани от еки...

Припомняме, че. Става дума за развален оптичен кабел по дъното на Балтийско море.

 

Георгиев изясни, че все още се организират следствени дейности в Швеция.

" Нямаме информация за хода на следствието, тъй като то е още в развой. Важното, което би трябвало да се каже – няма арестувани, няма задържани български членове от екипажа ", посочи той.

 

Няма и повдигнати обвинявания, акцентира министърът.

 

" Разпоредил съм към този момент на място консул, който е там да окаже цялостно подпомагане на нашите жители. Изчакваме разрешение той да се качи на кораба и да влезе в връзка с нашите хора ", сподели още той.

 

Георгиев бе безапелационен, че българските моряци са свободни да се движат и споделят, с който желаят.

 

" Те са свободни да се движат, да слизат от кораба, да споделят със своите близки и по никакъв метод към тях не са взети рестриктивни ограничения. Ако има нещо, което да ни усъмни или да е нужна консулска отбрана, сме в подготвеност да окажем такава ", добави ръководителят на Министерство на външните работи.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР