Принцът и принцесата на Уелс не присъстваха на традиционния предколеден

...
Принцът и принцесата на Уелс не присъстваха на традиционния предколеден
Коментари Харесай

Уилям и Кейт не присъстваха на предколедния обяд на кралското семейство

Принцът и принцесата на Уелс не участваха на обичайния предколеден обяд на английското кралско семейство в Бъкингамския замък в четвъртък.

Източник от кралското семейство осведоми, че Уилям и Кейт към този момент са в Норфолк, както е било планувано, и с неспокойствие чакат да прекарат коледните празници с останалите членове на кралското семейство в имението Сандрингам.

Предколедният обяд в Бъкингамския замък е частно събитие за висшите кралски особи и техните фамилии, които няма да участват на коледните тържества в имението на крал Чарлз Трети в Норфолк, Англия.

По-рано тази седмица херцогът на Йорк разгласи, че няма да участва на обяда, защото продължава следствието на контактите му с хипотетичен китайски разузнавач. Според източник от Бъкингам принц Андрю е решил да пропусне събитието, откакто е разговарял с някогашната си брачна половинка Сара, херцогинята на Йорк. Андрю, който е брат на крал Чарлз Трети, към този момент беше оповестил, че няма да се причисли към кралското семейство в Сандрингам за празниците.

По-рано, по време на чуването във Върховния съд, беше разкрито, че хипотетичният китайски разузнавач Ян Тенбо, на който е неразрешено да влиза във Англия, е бил „ непосредствен “ поддръжник на Андрю.

Ян Тенбо, чието име беше посочено след анулацията на заповедта за анонимност в понеделник, настоя, че е „ изцяло погрешно “ изказванието, че е забъркан в шпионаж, и че „ не е направил нищо неприятно или нелегално “.

Бизнесменът, именуван преди този момент в правосъдното дело единствено H6, е създател и сътрудник на китайското поделение на самодейността Pitch@Palace на херцога и през 2018 година два пъти е посетил Бъкингамския замък, с цел да се срещне с втория наследник на починалата кралица Елизабет. Твърди се също, че Ян е влизал и в двореца „ Сейнт Джеймс “, и в замъка Уиндзор по покана на принц Андрю.

В петък от канцеларията на херцога на Йорк обявиха, че Андрю е „ прекратил всички контакти “ с предприемача, когато за първи път бяха изразени опасения за него.

Андрю се е срещал с Ян Тенбо по „ публични канали “, като „ в никакъв случай не е обсъждано нищо от внимателно естество “, се споделя в изказването.

64-годишният херцог се отдръпна от формалните си отговорности през 2019 година, откакто бе разкрито другарството му с американския финансист Джефри Епстийн, наказан за полови закононарушения, напомня Пи Ей медиа/ДПА.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР