Приказката за Аякс продължава след успех с 1:0 при визитата

...
Приказката за Аякс продължава след успех с 1:0 при визитата
Коментари Харесай

Аякс е на 90 минути от мечтания финал

Приказката за Аякс продължава след триумф с 1:0 при визитата на Тотнъм в първия им мач от полуфиналите на Шампионската лига. Екзекуторът на европейския клубен първенец Реал (Мадрид) и различен огромен любимец Ювентус е на крачка от мечтания край, откакто Дони ван де Беек (15) вкара победния гол на новия стадион на "шпорите " в Лондон и му обезпечи задатък преди реванша в Амстердам след седмица.

През първата част домакините се опитваха да владеят повече топката, само че бяха пресирани от съперника още в зародиша на офанзивите си. Така гостите поведоха в 15-ата минута с гол на Дони ван де Беек, който получи подаване от Хаким Зиеш и излъга вратаря Лорис за 0:1. Девет минути по-късно стражът на „ шпорите “ предотврати нов гол след следващ удар на Ван де Беек, а в 25-ата минута домакините отвърнаха с неакуратен удар с глава на Фернандо Йоренте.

Малко по-късно Ян Вертонген се сблъска със своя съотборник Тоби Алдервейрелд и вратаря Андре Онана, а носът му стартира да кърви и оцапа целия му екип. Белгиецът получи здравна помощ, само че секунди след връщането си в игра даде сигнал, че не може да продължи и в 38-ата минута бе наложително сменен от Сисоко.

В добавеното време на първата част Алдервейрелд имаше късмет да изравни, само че след удара му с глава топката мина над вратата. След това Николас Таляфико шутира отдалеко и около вратата на домакините.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР