Николаос Цитиридис: Макар да съм израсъл без него, баща ми никога не ми е липсвал
При все, че в детството си Николаос Цитиридис е имал редица предпоставки да израсне като напълно друг човек, той е постоянно ухилен и положителен. Бившият водещ на вечерно шоу по Би Ти Ви не познава татко си и това е повода, заради която в никакъв случай не приказва за него по време на медийните си изяви. Просто няма какво да каже за него, другояче неналичието му в живота на комика не е нито драма, нито контузия. Макар татко му да е направил избора да пресечен връзката между тях, Николаос, който е роден в Атина, даже не му се сърди.
Цитиридис-старши взел това решение, когато се разделил с майката на 5-годишния си тогава наследник. При разлъката дребният Николаос-Теодорос Илиас Цитиридис, както е цялото име на комика, се прибрал с майка си в България. Установили се София, в кв. „ Овча купел “. Николаос се срещнал още веднъж с татко си чак като младеж. Така че комикът, който на 1 февруари ще чества 31-вия си рожден ден, не е виждал баща си повече от 15 години.
Николаос обаче не го загатва в изявленията не тъй като му е болна тематика, а тъй като действително не го познава и няма какво да каже за него. Баща му не го търси, като повода не е ясна. Вероятно не я знае и самият Николаос. Той не съди баща си за избора му, тъй като счита, че всяко нещо, което му се е случило, го е направило индивида, който е през днешния ден.
Въпреки че израства без наличието на татко в живота си, Николаос е имал доста щастливо и нехайно детство. Заслугата, несъмнено, е на майка му, която полагала неимоверни старания, с цел да му даде добър старт. Дори да е имала компликации като уединен родител, което несъмнено е било по този начин, комикът в никакъв случай не е разбирал за тях. Благодарение на майка си Николаос не е усещал неналичието на другия родител.
„ Не съм имал мъжка фигура в живота си “, казвал е комикът в редките случаи, в които е подхващал тематиката. Това се трансформирало чак когато пораснал и почнал да работи. Тогава шефовете, които имал, били мъжките фигури в живота му. Всичко, което един татко може да съобщи на сина си, Николаос е научил самичък или благодарение на майка си.
Най-ценният урок, който комикът има от нея и се старае да съблюдава, е да бъде добър човек. Дори да срещне проклетия, да не се конфронтира с нея, а да я оставя да мине около него и да я подминава. В противоположен случай ще го засегне.
Така че позитивизма си Николаос е попил от майка си. Явно дотам, че като дребен комикът не се повлиявал от смешки и намеци на свои връстници, въпреки че можели да се поясняват като тормоз, изключително в днешно време.
В кв. „ Овча купел “ Николаос играл с деца, които минавали за гамени, само че не попил нездравословни привички от тях. Дори в противен случай, от дребен умеел да си извлича поучения какъв не би трябвало да бъде, което евентуално още веднъж дължи на майка си. Тя се постарала да му обезпечи добра среда, записвайки го в учебни заведения в центъра. Николаос е приключил Шесто главно учебно заведение „ Граф Игнатиев “, а по-късно 32-ро приблизително учебно заведение с интензивно проучване на непознати езици „ Свети Климент Охридски “. Макар че е имало моменти, в които комикът е усещал по-малкото благоприятни условия, които имат с майка му, не му е липсвало нищо. Тя постоянно намирала метод да му подсигури всичко належащо и дори сбъдва желанията му, каквито всяко дете има. Николаос също носел съвременни спортни обувки, въпреки и от по-евтините, имал компютър – втора ръка, само че не след дълго майка му събрала пари за нов и безценен. Купила му и барабани, когато забелязала, че има интерес и гений. Николаос също е полагал старания да способства за фамилния бюджет.
Като младеж Николаос работел всяко лято. Най-често той бил общ служащ по градежи – къртил и носел огромни чували със отпадъци или със строителни материали.
Майката на Николаос е жена с темперамент и непреклонен дух. Винаги се е стараела да го защищити в пубертета от типичните за всеки младеж издънки. И когато се случвали такива неща обаче, тя не ги приемала трагично, а намирала метод да го вразуми. Поощрявала го да се развива, в това число като музикант. Николаос взел участие в група, с която дори ходели по участия. Майка му го подкрепила и когато избрал да се насочи към публицистиката.
Може би малко се знае, само че Николаос учил 4 години публицистика в Софийския университет, само че по този начин и не се дипломирал. Докато ходил на лекции, почнал да работи по специалността – станал публицист в известен уебсайт. Заради натовареното си всекидневие, когато пристигнал моментът да написа дипломна работа, Николаос все отлагал и най-после се отказал. Въпреки че няма тапия, Цитиридис реализира много триумфи. Печели и влиятелната премия „ Валя Крушкина – публицистика за хората “. Впоследствие се насочва към стендъп комедията, с която се и занимава, откогато от Би Ти Ви стопираха вечерното му шоу.
Автор: Уикенд




