При снощния успех над Австралия с 2:1 суперзвездата на АржентинаЛионел

...

Ето с какво се отчете Меси за 1000 мача в кариерата си

При снощния триумф над Австралия с 2:1 суперзвездата на АржентинаЛионел Меси се трансформира в един от малцината футболисти в историята, изиграли най-малко 1000 мача в професионалната си кариера.

Зад този голям брой дуели стои главозамайваща статистика, обвързвана с представянето на Меси в тях. Нападателят има внушителните 789 попадения, към които се прибавят и 348 асистенции. Така той има пряк принос за общо 1137 голове в своята кариера. Така Бълхата бележи по гол на всеки съвсем 104 игрови минути. Ако към попаденията се причислят и асистенциите му, то Лео прави едното от двете на всеки 72 игрови минути. За 1000 мача той има цели 683 победи, 191 равенства и единствено 126 загуби. В тях той е спечелил изумителните 41 трофея на клубно и национално равнище.

Разбира се, незабавно започнаха съпоставки по какъв начин се е показал огромният му противник Кристиано Роналдо в първите си 1000 срещи. Макар и неговата статистика да е възхитителна, португалецът отстъпва на Меси и по голове (725), и по асистенции (216), и по титли (31).