При резултат 2:2 завърши първата проверка на Янтра по време

...

Янтра направи голов хикс със Загорец в село Ягода

При резултат 2:2 приключи първата инспекция на Янтра по време на зимната подготовка. Съставът на Сашо Ангелов премери сили с третодивизионния Загорец (Нова Загора) на терена в старозагорското село Ягода.

Габровският отбор стоеше по-добре на терена през първата част и сътвори няколко отлични благоприятни условия за гол, само че осъществя единствено една от тях. В 9-та минута новото попълнение Никола Колев изведе добре Тони Иванов отдясно, само че ударът на крилото беше и избит с крайник от вратаря Евгени Караманов. Гостите отвърнаха с шут от отдалеченост на Сава Савов, който не затрудни Богомил Цинцарски.

В 21-та минута Иван Петков засече с глава положително центриране на Пламен Тенев, само че Караманов още веднъж се намеси добре. Стражът на Загорец избави отбора си и още един път в 32-та минута, като мазета с ръка голов удар на Тони Иванов. В 37-та минута Петков още веднъж беше оставен непокрит на чиста позиция в дребното наказателно поле и този път оползотвори положителното центриране на Георги Върбанов от левия фланг за 1:0. В самия завършек на полувремето обаче Сава Савов върна попадението. Той беше изведен отлично зад отбраната от капитана на Загорец Иван Стоянов и с диагонален удар изравни 1:1.

През втората част в състава на Янтра бяха направени голям брой промени. На терена се появиха и момчетата, които са на проби, както влезлите в групата за мача юноши. Играта беше равностойна, само че множеството голови обстановки още веднъж бяха пред наказателното поле на Загорец. Удари около вратата на противника насочиха Християн Чипев, Георги Недков, Мартин Ангелов, Тони Иванов и Ростислав Данчев. В другия завършек на терена влезлият след почивката Петър Иванов също трябваше да се намесва на няколко пъти. В края на мача двата състава си размениха по още един гол. В 83-та минута Данчев смъкна с глава към нахлуващия отдясно Тони Иванов и той с удар по диагонала повиши на 2:1. Три минути по-късно Петър Иванов позволи груба неточност, от която Хайри Мехмед се възползва по най-хубавия метод и с прецизен удар от границата на наказателното поле фиксира крайното 2:2.

В срещата не взеха присъединяване контузенитеКостадин Гаджалов, Симеон Чатов и Християн Кожухаров, както и заболелият Преслав Петров. В 10-та минута на срещата пък Даниел Гаджев получи мускулно разтежение, което евентуално ще го извади от подготвителния развой за известно време.

Следващата инспекция на Янтра е в четвъртък против Лудогорец-2 в Разград.

Янтра: Богомил Цинцарски, Пламен Тенев, Иван Пенев, Мартин Ангелов, Георги Върбанов, Петър Казаков, Даниел Гаджев, Никола Колев, Тони Иванов, Ивайло Иванов, Иван Петков (Петър Иванов, Георги Недков, Християн Чипев, Ростислав Данчев, Милен Савов, Владислав Иванов, Владимир Мичев, Георги Николов, Николай Георгиев, Християн Пенчев)

Загорец: Евгени Караманов, Николай Янков, Добромир Димитров, Адриан Гиргинов, Коста Янев, Милен Митев, Георги Йорданов, Александър Хардалов, Иван Стоянов Иванов, Ивелин Иванов, Сава Савов (Иван Стоянов, Кристиян Нейчев, Хайри Мехмед, Иван Петров, Иван Винков, Денислав Атанасов, Никола Димитров)