Президентът Румен Радев ще има аудиенция при английската кралица Елизабет

...
Президентът Румен Радев ще има аудиенция при английската кралица Елизабет
Коментари Харесай

Радев на аудиенция при английската кралица

Президентът Румен Радев ще има визита при британската кралица Елизабет II. Българският държавен глава е в Обединеното кралство е на работно посещаване във Англия по покана на кралицата. 

По-късно денем президентът Румен Радев ще изнесе лекция на тематика „ Предизвикателства за сигурността пред Европа “ в “Оксфорд Юниън “ – най-голямата общественост за диспути на Университета в Оксфорд, учредена през 1823 година. Държавният глава ще беседва и с български студенти, които следват във Англия, и с членове на Комитета на „ Оксфорд Юниън “.

В рамките на визитата си във Англия на 19 октомври президентът и българската делегация ще посетят Уестминстърското абатство в Лондон.

По време на визитата във Англия брачната половинка на президента Десислава Радева ще се срещне с учители, преподаващи в българските учебни заведения във Англия.

В сряда Радев посети щаба на Съюзното военноморско командване на НАТО-MARCOM в Нортууд, в което се възнамеряват и управляват всички морски действия на Алианса. Радев се срещна с командира на MARCOM вицеадмирал Клайв Джонстън, с когото обсъдиха взаимните интервенции и учения, в които България взе участие, както и съдействието на Военноморските сили на България в границите на НАТО.

В рамките на визитата си президентът се срещна и с наши сънародници, живеещи във Англия.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР