Президентът Румен Радев да се обади на главния прокурор и

...
Президентът Румен Радев да се обади на главния прокурор и
Коментари Харесай

Ген. Попов: Президентът да се обади на гл. прокурор и да види кой лобира

Президентът Румен Радев да се обади на основния прокурор и да види кой лобира. Това сподели пред бТВ ген. Константин Попов, ръководител на Комисията по защита в Народното събрание.

Коментарът му беше във връзка думите на президента след случая с хеликоптер Ми-17, че „ лобизмът убива”.

При авиокатастрофата край Пловдив починаха двама български водачи, а бордовият монтьор оцеля.

„ Очевидно се вижда, че има страст у президента. Всъщност държавното управление на Борисов започва тези планове. Това болшинство единствено преди седмица започва и още един план за рационализация на Сухопътните войски. Дайте да спрем с тези междуособици и да приказваме разумно”, означи ген. Константин Попов.

„ За мен е необичайно по какъв начин планове за рационализация са гласувани по едно и също време от Българска социалистическа партия и ГЕРБ, от Обединени патриоти и от Движение за права и свободи, би трябвало да си огромен лобист, с цел да ги обединиш всички”, добави той.

„ Да намерим мощ и достолепие тези, които са извадили томахавките, да ги заровят, тъй като колкото повече има вътрешни междуособици, толкоз по-малка е вероятността да се случат плановете или най-малко ще се оскъпят”, прикани ген. Попов.

По мотив злополуката с хеликоптера той разяснява, че е хубаво да се остави на мира Министерството на защитата да си свърши работата.

Вероятно има някаква техническа нередовност. Този вертолет е излязъл от завода „ Терем – Летец” през декември 2016 година Извършени са му всички прегледи. Не имам вяра летците да са позволили неточност, която да е довела до тази злополука, акцентира той.

По думите му оживелият бордови монтьор е контактен, има тежка гръдна контузия, както и контузия на глезена и на главата. „ Засега във Военна болница се оправят прелестно, да се надяваме, че момчето ще се оправи”, сподели ген. Константин Попов.

Той означи, че случаят се е случил за 2 секунди, а техникът е имал шанс, защото е бил е откъм гърба в машината.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР