Президентът Радев е на Кремълската страна. И това е основният

...
Президентът Радев е на Кремълската страна. И това е основният
Коментари Харесай

Ивайло Мирчев: Ако Путин влезе в България, как ще го посрещне Радев, с хляб и сол ли?

Президентът Радев е на Кремълската страна. И това е главният проблем. Неговата позиция в действителност е най-безгръбначната допустима, която българска институция може да даде и една от аргументите България да не е през днешния ден на срещата в Лондон. Това, което обаче президентът не споделя е къде е България ", това съобщи депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев.
Прочетете още
" Това, което той ни споделя е че когато Путин влезе с войски някъде - приемете мира, който Путин ви предлага. Това споделя президентът Радев и явно той се възмущава от позицията на премиера, който поддържа Украйна и единството на Европа ".

Радев обаче не ни споделя къде е България, посочи депутатът. Русия си желае буферните страни и ние да сме като " предстоящ комсомолец, който декламира ".

" Това желае Русия, това желае и президентът Радев. Ние обаче не желаеме това. Не желаеме България да остава в съветската сфера на въздействие по никакъв метод ".

Това, че не сме на срещата в Лондон е доста мощна индикация за това, че можем да останем от другата страна.

" Президентът Радев ни споделя по този начин: Путин влиза в Украйна, съгласявате се на мир и вършиме каквото ви споделя Путин. Това, обаче че ние през днешния ден не сме в Лондон значи единствено едно. Ние сме на масата на Путин като ордьовърът, който е комплициран там ".

С позиции като тези на президента Радев, " не в Лондон няма да ни канят, може скоро и в Еврозоната да не ни поканят ". И друго не споделя Радев, съобщи Мирчев, " в случай че Путин влезе в България по какъв начин ще го посрещне Радев - с самун и сол? ".

" Тръмп е малко като Бойко Борисов. Днес мисли едно сутринта, следобяд мисли друго, след това преписва статуси на Мелони. Той е еластичен. Нас тази работа не ни вълнува обаче. Ние би трябвало да бъдем патриоти, да си гледаме националния интерес. Радев ни споделя България би трябвало да бъде в съветската сфера на въздействие. Аз му споделям - не няма да бъде. И до момента в който ние сме в политиката това нещо няма да го позволим с всички вероятни средства ".

Травмите от тези 45 години, когато бяхме под съветско въздействие, към момента не могат да бъдат излекувани, съобщи Мирчев за Българска национална телевизия.

" Ако бъде подписана договорка сред Съединени американски щати и Русия, на нас ще ни би трябвало доста мощна Европа. Тази мощна Европа ще се взема решение на масата като в Лондон и ние би трябвало да сме там. А не като през вчерашния ден Борисов да пусне статус, който се оказва превод на позицията на Джорджа Мелони ".

Добре, че министър председателят отсрами като даде същинската българска позиция.

Ивайло Мирчев съобщи, че не знае ПП-ДБ " да си имат олигарси ". Даде съвет на Борисов незабавно да отдръпна кандидатурата на Росен Карадимов за ръководител на Комисия за защита на конкуренцията с аргумента, че " той е типичен обслужващ личен състав на Делян Пеевски ".

Каза, че Българска социалистическа партия са " като зомби и от дълго време няма нищо живо в тях ". По думите му Пеевски напълно е погълнало " Обединената левица ".
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР