Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в четвъртък, че Индия,

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в четвъртък, че Индия,
Коментари Харесай

Доналд Тръмп: Индия, под ръководството на Нарендра Моди, в по-голямата си част е спряла да купува руски петрол

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп съобщи в четвъртък, че Индия, под управлението на " неговия другар " Нарендра Моди, в по-голямата си част е спряла да купува съветски нефт.

Това писа АП.

" Чудесно. Много добре вървят нещата. Той спря, на процедура спря да купува нефт от Русия. И той е мой другар, ние си приказваме и той желае да отида там, ще решим ".

Така Тръмп отговори на въпроса на публицист по какъв начин вървят договарянията му с Нарендра Моди за комерсиално съглашение.

Преди две седмици организация " Ройтерс " заяви, базирайки се на източници в петролната промишленост, че след налагането на наказания от Тръмп против " Лукойл " и " Роснефт " най-големите индийски нефтопреработвателни фабрики се готвят да понижат фрапантно покупките на съветски нефт.

Преди това Тръмп наложи 50-процентни мита върху индийския импорт, като изясни това, апропо, с обстоятелството, че Индия купува съветски нефт.

След нападението на Русия над Украйна Индия се трансформира в един от най-големите купувачи на съветски нефт, който руснаците са принудени да продават с огромна отстъпка заради глобите.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР