Тръмп призна, че е отишъл тварде далеч в тарифната политика с Китай
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп призна, че е „ отишъл прекомерно надалеч “ с налагането на спомагателни мита на Китай.
Според стопанина на Белия дом, когато е научил, че американските цени за Китай са достигнали 145%, той го е оповестил за безумство. „ Малко се увлякох, по тази причина ги понижих до 100%, а по-късно даже по-ниско “, сподели той на капиталов конгрес в Маями.
Американският водач съобщи, че
Съединените щати сега имат „ отлични бизнес връзки с Китай “,
отбелязвайки, че изпитва „ огромно почитание “ към китайския президент Си Дзинпин.
През април 2025 година американският президент разгласи налагането на цени върху артикули от 185 страни и територии. Едновременно с това той усили цените върху китайските артикули до 125 %. Като се вземе поради преди този момент наложената 20% цена заради хипотетично незадоволителни старания от страна на канадските, китайските и мексиканските управляващи за битка с контрабандата на фентанил в Съединени американски щати, комбинираната цена върху китайските артикули е 145 на 100.




