САЩ засилват военното си присъствие в Полша! Тръмп изпраща още 5000 американски войници
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп разгласи изпращането на още 5000 американски бойци в Полша. Решението идва на фона на преразглеждането на военното наличие на Съединени американски щати в Европа и дни след сигнали за отсрочване на разполагането на американски елементи в страната.
„ Въз основа на сполучливото избиране на сегашния президент на Полша Карол Навроцки, който с горделивост поддържах, както и на отличните ни връзки с него, на драго сърце разгласявам, че Съединените щати ще изпратят още 5000 бойци в Полша “, написа в обществената си мрежа Тръмп.
В началото на май Пентагонът заяви, че Вашингтон ще изтегли 5000 американски военнослужещи от Германия, откакто немският канцлер Фридрих Мерц съобщи, че Иран „ унижава “ Съединените щати на масата за договаряния.
SafeNews напомня, че минимум пет страни от НАТО на източния фланг на Европа бързат да аплайват за американски войски на своя територия, откакто президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп съобщи, че ще изтегли 5 000 или повече бойци от Германия.
Румъния, Полша, Литва, Латвия и Естония на лов за американски бойци (ВИДЕО)
Източник: Българска национална телевизия
Още вести четете в: Свят За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




