Президентът на САЩ Доналд Тръмп обвини Русия, както и Северна

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обвини Русия, както и Северна
Коментари Харесай

Тръмп обвини Русия, Китай и Северна Корея в провеждане на тайни ядрени опити

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп упрекна Русия, както и Северна Корея, Китай, Пакистан и други страни, в скрито осъществяване на подземни тествания на нуклеарни оръжия. „ Но те не ви споделят за това. И, знаете ли, без значение какъв брой мощни са те (тези нуклеарни оръжия), светът е голям. Изобщо не е належащо да се знае къде организират проби. Провеждат ги  дълбоко подземен, където хората не знаят какво се случва. Просто усещаш лека осцилация “, сподели той в изявление за CBS News.

" Те организират тествания, а ние - не. Ние би трябвало да организираме тествания. И Русия действително отправи дребна опасност оня ден, когато съобщи, че ще има намерение да организира избрани типове тествания на друго равнище. Но Русия организира тествания. И Китай в действителност организира тествания, и ние също ще ги организираме “, добави Тръмп, отбелязвайки, че съгласно него Северна Корея и Пакистан организират сходни проби.

„ Ние имаме най-хубавите (ядрени оръжия) и точно аз бях този, който ги обнови и изгради за четири години (от първия ми президентски мандат). И ненавиждах да върша това, тъй като даже не желая да приказвам за разрушителната им дарба “, сподели американският президент.

„ Ако ги имаме (арсенали от нуклеарни оръжия), тогава би трябвало да ги тестваме, в противоположен случай ще бъде незнайно по какъв начин ще работят. И не бихме желали в никакъв случай да ги използваме “, заключи Тръмп.

Президентът на Съединени американски щати разгласи решението за обновяване на нуклеарните опити на 29 октомври. Нито той, нито други длъжностни лица от американската администрация обаче изясниха дали това включва детониране на нуклеарни заряди.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР