Президентът на САЩ Доналд Тръмп обсъди ядреното разоръжаване с руския

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обсъди ядреното разоръжаване с руския
Коментари Харесай

Тръмп и Путин са обсъдили ядреното разоръжаване на Русия

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп разиска нуклеарното разоръжаване с съветския си сътрудник Владимир Путин по време на договарянията в Аляска.

„ Мисля, че разоръжаването е доста, доста значимо “, сподели Тръмп.

„ Но Русия е подготвена да го направи и мисля, че Китай също ще е подготвен. Не можем да позволим разпространяването на нуклеарни оръжия. Трябва да спрем нуклеарните оръжия “, добави той, без да разкрива детайлности от диалога.

Според отчет на Федерацията на американските учени (FAS), към март 2024 година Русия разполага с общо 5580 нуклеарни бойни глави, в това число към 1200, които чакат да бъдат демонтирани, което е най-вече от всяка друга страна в света.

Ядреният боеприпас на Русия включва тактически оръжия за приложимост на бойното поле и стратегически оръжия, способни да доближат Съединени американски щати, написа „ Киев индипендънт “.

Москва неведнъж е отправяла нуклеарни закани против Украйна и Запада от началото на пълномащабната инвазия през февруари 2022 година Въпреки че тези закани не се осъществиха, не престават да съществуват опасения по отношение на военните упоритости на Русия отвън Украйна.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР