Бой в Белия дом
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп обмисля да провежда мач по смесени бойни изкуства UFC (СБИ) на територията на Белия дом, с над 20 000 фенове, с цел да означи 250-годишнината от американската самостоятелност.
" Имаме доста място там ", съобщи Тръмп, който е огромен обожател на СБИ и е участвал на няколко събития през последните месеци. Той е и непосредствен другар с президента на организацията Дейна Уайт.
Те са господарите на UFC
Организацията има своя нов двоен първенец
Идеята си Тръмп показа в Айова, където се организират едногодишни празненства в чест на 250-ия рожден ден на Америка.
Освен това, републиканският президент анонсира и огромен фестивал на Националния мол във Вашингтон, както и настрана атлетическо съревнование с присъединяване на гимназисти от цялата страна.
" Всеки наш народен парк, полесражение и историческо място ще бъде хазаин на специфични събития в чест на Америка 250. И даже мисля, че ще имаме борба по СБИ, " сподели Тръмп. Той добави, че събитието на територията на Белия дом може да събере сред 20 000 и 25 000 души.
Говорител на Белия дом съобщи, че няма спомагателни детайлности за момента, само че прессекретарят Каролайн Лийвит удостовери, че Тръмп е " доста сериозен " за тези проекти.
Тръмп неотдавна получи аплодисменти и бе видян тук-там край клетката в няколко надпревари по СБИ, в това число незабавно след преизбирането си през 2024 година и още веднъж предишния месец дружно с Дейна Уайт на две шампионски борби.
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ




