Президентът на САЩ Джо Байдън предупреди в сряда, че заплахата

...
Президентът на САЩ Джо Байдън предупреди в сряда, че заплахата
Коментари Харесай

Байдън: Химическата война в Украйна е “реална заплаха”

Президентът на Съединени американски щати Джо Байдън предизвести в сряда, че опасността от Русия да употребява химическо оръжие в продължаващата си офанзива против Украйна е “реална”.

Попитан от Джеръми Даймънд от CNN за опасността от химическа война в Украйна, Байдън сподели: „ Мисля, че това е действителна опасност “, само че отхвърли да даде повече детайлности, преди да се качи на Marine One, с който отпътува за Европа.

Попитан посланието си към европейските сътрудници, той сподели: „ Ще им кажа това в лицето, ще кажа всичко, което имам да кажа, ще го кажа, когато дойде там. Но ще се веселя да приказвам с вас, момчета, когато се върна. ”

Всяко потребление на химически оръжия от Русия би било изрично недопустимо и „ изцяло би трансформирало естеството на спора “ в Украйна, сподели в сряда секретарят на НАТО Йенс Столтенберг.

Говорейки преди срещата на върха на НАТО в Брюксел в четвъртък, шефът на НАТО предизвести, че потреблението на химическо оръжие би било „ очевидно нарушаване на интернационалното право с далечни последствия “.
Източник: bg-voice.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР