Президентът на САЩ Джо Байдън е дал положителна проба за

...
Президентът на САЩ Джо Байдън е дал положителна проба за
Коментари Харесай

Байдън е с положителна проба за COVID-19

П резидентът на Съединени американски щати Джо Байдън е дал позитивна проба за COVID-19 по време на предизборно пътешестване до Лас Вегас. Това съобщи ръководителят на УнидосЮЕс (UnidosUS) – латиноамериканска организация за цивилен права, съобщи Ройтерс.

Активистът заяви новината на събитието в Лас Вегас, където Байдън трябваше да приказва.

Това се случва в миг, в който Байдън е подложен на възходящ напън да се откаже от кандидатурата си за преизбиране против Доналд Тръмп, откакто пагубното му показване в дебатите провокира опасения за възрастта и здравословното му положение.

Прессекретарят на Белия дом Карин Жан-Пиер потвърди за позитивния тест на 81-годишния държавен глава.

" Той е имунизиран, сложена му е и бустерна доза и има слаби признаци ", разясни Жан-Пиер.

Байдън " ще се върне в Делауеър, където ще се самоизолира и ще продължи да извършва напълно всичките си отговорности ", добави още Жан-Пиер.

(*Видеото е архивно: Байдън изясни, че е бил болен на дебата с Доналд Тръмп)

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 

По темата
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР