Президентът на Сърбия Александър Вучич в 12 часа местно време

...
Президентът на Сърбия Александър Вучич в 12 часа местно време
Коментари Харесай

Вучич с обръщение към сърбите по обяд заради нахлуването в телевизията

Президентът на Сърбия Александър Вучич в 12 часа локално време през днешния ден ще направи послание към нацията след снощния митинг, при който протестиращи против ръководството на президента влязоха в постройката на държавната Радио-телевизия Сърбия (РТС) в Белград, заяви БНР.

Те упрекват Вучич в надзор над медиите и в нарушение на човешки права.

Късно нощес специфичните сили на сръбската полиция изведоха протестиращите от постройката на РТС.

Опозиционните водачи Драган Джилас и Бошко Обрадович, водач на партия „ Двери “, бяха измежду последните изведени. След това събралите се пробваха още веднъж да обхванат в постройката, само че полицията ги избута с щитове.

Обрадович прикани протестиращите да продължат акцията си през днешния ден пред президентския замък, където президентът Александър Вучич ще направи послание.

„ Приятели, мисля, че всички ние ще отидем на следващия ден на това послание и ще желаяме оставката му. До на следващия ден по обяд край президентския замък “, прикани той.

Сръбският министър председател Ана Бърнабич разкритикува дейностите на опозицията, която е уредник на митинга.

Вътрешният министър Небойша Стефанович даде обещание на изключителна конференция, че всички участници в митинга, влезнали в постройката на РТС, ще бъдат осъдени.

Министърът на защитата Александър Вулин назова протестиращите „ фашисти “ и съобщи, че те би трябвало да бъдат строго осъдени.

Това беше първият случай след месеци мирни митинги против Вучич.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР