Президентът на ЕЦБ Кристин Лагард заяви, че България не е

...
Президентът на ЕЦБ Кристин Лагард заяви, че България не е
Коментари Харесай

Кристин Лагард цитира Левски за реформите, които предстоят: Народната работа стои над всичко

Президентът на ЕЦБ Кристин Лагард съобщи, че България не е първата страна, която има терзания по отношение на приемането на еврото. Тя приказва на проведеното от българското Министерство на финансите конференция  " България на прага на Еврозоната ", която събира основни фигури от света на финансите в София.

" Всички други страни, приели еврото, също са имали страховете си, че щяло да стане по-скъпо ", уточни Лагард.

" Еврото и еврозоната е начало на странствуване, а не последна цел. Реформите би трябвало да продължат. На 1 януари сърцето ми ще бие с вас, България , тъй като тогава чествам 70-годишния си рожден ден и ще взема българско вино ", сподели Лагард.
 Росен Желязков: Готови сме за еврото, доверието от ден на ден пораства
Росен Желязков: Готови сме за еврото, доверието от ден на ден пораства

В резиденцията в " Бояна " се събира икономическият хайлайф на Европа

И открои действителните изгоди към присъединение на еврото - разцвет и сигурност. " За българите няма да има никакъв разход за конвертиране на валутата. Еврото ще защищити от обезценяване " , уточни още тя.

" Не изпадайте в суматоха след приемането на еврото. Не лягате на лаври, тъй като това ще е в ущърб на българския народ ", акцентира Лагард. Тя цитира Васил Левски, по думите ѝ най-почитаният народен воин на България - " националната работа стои над всичко ". 

Тя уточни, че изгодите от приемането на еврото ще бъдат основни за дребните и междинните предприятия, както и за жителите.
 Кристалина Георгиева: България е по-подготвена за еврото от Хърватия поради валутния ръб
Кристалина Георгиева: България е по-подготвена за еврото от Хърватия поради валутния ръб

Според шефа на МВФ с това странатан и ще може да резервира ценова непоклатимост и да оказва въздействие в Европейски Съюз

Ползите не идват от единствено себе си и България може да трансформира доближаването си с еврозоната, което да донесе по-висок стандарт за българите , чака шефът на ЕЦБ.

" Вие ни давате вашето доверие и ние няма да ви изоставим. Моля, не ни предавайте доверие, а да продължим всички дружно по пътя на развиване ", прикани Кристин Лагард в умозаключение.
 Лагард: Просперитет и сигурност са измежду изгодите от еврото за България Обновена
Лагард: Просперитет и сигурност са измежду изгодите от еврото за България

Рискът да се пренебрегне дисциплината изчезва, съгласно шефа на ЕЦБ
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР