Президентът на Беларус Александър Лукашенко - съюзник на Русия -

...
Президентът на Беларус Александър Лукашенко - съюзник на Русия -
Коментари Харесай

Лукашенко: Беларус иска да участва в преговорите за войната в Украйна

Президентът на Беларус Александър Лукашенко - съдружник на Русия - изиска да взе участие в договарянията за " войната " в Украйна, употребявайки термина, чиято приложимост Москва забрани, съобщи Франс прес, представена от Българска телеграфна агенция.
Всичко по тематиката: Руската инвазия в Украйна 3911
Русия назовава нашествието си " специфична военна интервенция " и забрани, в това число на медиите, потреблението на термините " война " и " настъпление ". В противоположен случай провинилите се могат да получат тежки присъди.

Видимо неудовлетворен от обстоятелството, че не взе участие във водените сред Москва и Киев договаряния, беларуският президент Александър Лукашенко, който даде своята територия на съветската войска, настоя да взе участие в този развой.

" Разглеждаме това като война тъкмо пред прага на нашата страна. И тя има съществено отражение върху обстановката в Беларус. Затова не би трябвало да има съглашение зад тила на Беларус ", съобщи той на съвещание на своя съвет за сигурност.

Според Лукашенко Русия " схваща " тази позиция, само че не и Западът, който прекъсна съвсем всевъзможни връзки с Минск поради всеобщите репресии на вътрешната съпротива и съюза му с Москва.

Украйна не желае беларуски представители на масата за договаряния, тъй като страната разреши на съветската войска да стартира офанзивата си против Киев от нейна територия, напомня Агенция Франс Прес. Русия не е казвала, че желае да включи Минск в договарянията. Лукашенко постоянно се стреми да бъде третиран като еднакъв от Москва. Беларуският президент се колебае сред Запада и Кремъл от повече от две десетилетия.

Според Лукашенко след " войната ще пристигна време за възобновяване ". Според него обаче тогава Западът ще лиши Украйна от нейните благосъстояния.

" Трябва да търсите щастието измежду своите. Казвам го от дълго време, трите славянски народа (руснаци, беларуси и украинци) би трябвало, поради протичащото се по света, да седнат на масата и да се схванат. Като равни ", акцентира той.

Беларус беше подложен на тежки стопански наказания поради ролята си в съветската атака. Те засегнаха беларуската стопанска система, която към този момент е извънредно подвластна от Русия и е задушавана от предходни серии западни наказания, напомня Агенция Франс Прес.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР