Президентът Джо Байдън нареди ответни удари срещу подкрепяни от Иран

...
Президентът Джо Байдън нареди ответни удари срещу подкрепяни от Иран
Коментари Харесай

Президентът Байдън нареди удари срещу подкрепяни от Иран милиционерски групи

Президентът Джо Байдън подреди ответни удари против подкрепяни от Иран милиционерски групи, откакто трима американски военнослужещи бяха ранени при нахлуване с дрон в Северен Ирак.

Говорителят на Съвета за национална сигурност Адриен Уотсън сподели, че един от американските бойци е претърпял тежки пострадвания при офанзивата в понеделник.

Подкрепяната от Иран милиция Катаиб Хизбула и обвързваните с нея групи, под егидата на подкрепяни от Иран бунтовници, настояват заслуга за офанзивата.

Г-н Байдън, който прекарва Коледа в президентската резиденция в Кемп Дейвид, Мериленд, беше осведомен за офанзивата, преди да подреди на Пентагона да приготви разновидности за отговор.


 

След като министърът на защитата Лойд Остин и екипът по национална сигурност му показаха варианти, президентът насочи удари против три места, употребявани от Катаиб Хизбула и свързани групи.

Г-н Остин сподели: „ Президентът и аз няма да се поколебаем да предприемем нужните дейности,...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР