Близо 20 % е електроенергията, произведена от вятърни централи в Европа през последното денонощие
През последните 24 часа в Европа делът на електрическата енергия, създадена от вятърни централи, е 19,7 %. Това сочат данните от днешния бюлетин на WindEurope Power Numbers, осведоми Българска телеграфна агенция.
Електроенергията от вятърни централи на сушата е 15,8 на 100 или 1189 гигаватчаса, а създадената от вятърни централи в морето е 3,9 % или 296 гигаватчаса.
С максимален дял на вятърната сила са Дания (72 процента), Гърция (54 на сто) и Англия (42 процента), а най-вече като количество от този тип електрическа енергия през миналото денонощие е създадено в Германия (427 гигаватчаса), Англия (197 гигаватчаса) и Франция (153 гигаватчаса), демонстрира още справката.
За предходното денонощие делът на електрическата енергия, създадена от вятърни централи в Европа, беше 14,3 %.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




