През миналата година се изигра поредната серия мачове от четирите

...

Зеленина удържа преднината си, Лудогорец загуби дербито

През предходната година се изигра следващата серия мачове от четирите шампионата на Аматьорската минифутболна лига-Варна. Някои от тях бяха от постоянните кръгове, а други - отсрочени от предходни седмици.

``

Premier лигата
Лидерът в Premier лигата на АМФЛ-Варна Зеленина резервира задатъка си от 4 точки на върха в таблицата след безапелационна победа с 6:1 над МФК Тича в мач от 13-ия кръг на конкуренцията. Димитър Димитров-Ганьо и Михайлов вкараха по два гола, а по един път се разписаха Кондов и Димитров. За противника прецизен бе Иванов.
Отборът на Порто-Ди Ес би с 8:3 над Gossip Bar. Николовзаби хеттрик за триумфа, Пенев добави два гола, а К. Иванов, П. Иванов, Пецата и Андонов осъществиха по един. За противника две попадения заби Ахмед, а едно - Илчев, който получи и червен картон.
МФК Балерини записа извънредно значима победа с 1:0 над директен съперник в Топ 4 - МФК Монтана. Успехът с 1:0 пристигна след гол на Савов в 22-ата мин.
Монтанци въпреки всичко записаха три точки през миналата седмица, откакто биха с 6:3 МФК Тича в отсрочен мач. Миланов и Андонов вкараха по два гола за триумфа, а Манасиев и Вълев прибавиха по един. За противника два пъти се разписа Стайков, а един път - Г. Георгиев.
Fullmax реализира два триумфа през тази седмица. Възпитаниците на Станимир Христов наддиграха с 6:4 над АМФК Лудата тайфа. Два гола за триумфа означи Цветков, а по един път точни бяха Димитров, Дяков, Енев и Димитър Кюркчийски-Тупалката. За " бандитите " хеттрик заби Петков, а един път прецизен бе Петров.
Другият триумф пристигна с 5:3 над  The Unity. Димитров осъществя две попадения, а по едно прибавиха Дончев, Цветков и Младенов. За " единството " се разписаха Иванов, Г. Георгиев и Добрев.
The Unity и Атлетик (Провадия) направиха зрелищно 6:6. " Единството " на два пъти повеждаше с по три гола разлика при 3:0 и 5:2, само че в последна сметка дуелът приключи наедно. Хеттрик за The Unity осъществя Димитър Драганов-Гути, два пъти прецизен бе Иванов, а един път - Г. Георгиев. За провадийци цели път пъти противниковата врата порази Овчаров, а един път това стори Р. Иванов.

Лига 1
Валекс излезе преди всичко в Лига 1, откакто разгроми досегашния водач Лудогорец Доброплодно с 8:1. Хеттрик заби Петров, по два гола осъществиха Нанев и Симеонов, а един вкара Богданов. За " орлите " прецизен бе Димитров.
Интернационал разруши с 13:1 Castalia. Цели шест гола вкара Тошко, два добави Арсовски, по един - Жеков, Дамянов, Николаев и Хълми, а Бързев порази личната си мрежа. Той осъществя и почетното попадение за отбора си.
Спейс Тийм разруши Дебелият балет с 14:5. Шест гола заби Букоев, Георгиев добави четири, Трапов се регистрира с хеттрик, а Калчев прониза личната си врата. За противника вкараха Даракчи, Исмаилов, Демирев, Станев и Калчев.
В различен мач от 13-ия кръг ZARAFA Team би със 7:2 Спейс Тийм. Алексиев означи хеттрик, две попадения осъществя Иванов, едно - Кирилов, а Бончев си вкара автогол. За " космонавтите се разписа Букоев на два пъти.

Лига 2
Десетата си победа в Лига 2 записа ДРЪЗКИ, който е на второ място в класирането. Успехът над Red Partners с 3:2 пристигна много мъчно. Тимът на Мирослав Минчев поведе посредством Трифонов, само че до почивката Василев и Стоянов обърнаха до 2:1 в интерес на " алените ". През второто полувреме Антон Балев-Газа изравни, а Хинчев донесе триумфа на ДРЪЗКИ.
МФК Импакт записа безапелационен триумф със 7:1 над Сборката. Хеттрик осъществя Данков, два гола добави Деменьтьев, а по един път точни бяха Радичков и Златев. Печиняков се регистрира с почетно попадение за Сборката. Любопитното е, че всички голове паднаха в границите на 15 минути през второто полувреме.
iGaming би със 7:4 Феникс (Варна). Камберов вкара четири гола, два добави Фахрединов, а един - Митев. За " фениксите " Стефанов осъществя две попадения, а по едно прибавиха Михов и Илиев.

Лига 3
Победа и в 13-ия си мач в Лига 3 записа Las Bellas. Той бе реализиран над VaLentiS с 14:5. Пет гола заби Парушев, три добави Василев, по два - Петров и Енчев, един - Атанасов, а Недев порази личната си врата. За противника Недев вкара хеттри, а по един път точни бяха Атанасов и Костадинов.
В Лига 3 Искра би Fratelli със 7:3. Тимът на Адинан Юсуфов подпечата триумфа си още преди почивката, до която водеше с 4:0, а през втората част двата отбора си вкараха по три попадения. За спечелилите се разписаха седем разнообразни футболисти - Ахмедов, Юсуфов, Мехмедов, Георгиев, Осман, Д. Капсъз и Р. Капсъз. За " братята " Читаков вкара два, а Димитров - един.
Тангра би Джамайките с 4:2. Дянков, Пенчев, Николов и Цачков вкараха за успеха, а за изгубилите се разписаха Генков и Янков.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!