През 2025 г. 18-та механизирана дивизия на Полша ще проведе

...
През 2025 г. 18-та механизирана дивизия на Полша ще проведе
Коментари Харесай

Полша готви най-големите военни учения за последните години

През 2025 година 18-та механизирана дивизия на Полша ще организира най-мащабното обучение през последните години, в което ще вземат участие съдружници от НАТО и което ще бъде отговор на беларуско-руските учения.

Това съобщи пред кореспонденти полският министър на защитата Владислав Косиняк-Камиш.

" По време на брифинг с висшия състав на полската войска, на който, наред с други неща, присъстваше и президентът на Република Полша, при започване на февруари дадох заповед за осъществяване на първото огромно дивизионно обучение от доста години насам.

18-та механизирана дивизия ще организира такова обучение и ще бъде изцяло готова да показва своите качества и умения, в това число взаимно с нашите съдружници ", съобщи Косиняк-Камиш, представен от ПАП.

Той назова учението " отговор на Полша и съдружниците на тазгодишното най-голямо обучение на въоръжените сили на Русия и Беларус - " Запад-2025 ".

Началникът на Генералния щаб на полската войска военачалник Веслав Кукула уточни, че " една от дилемите на учението е да се ревизира доколко частите на 18-та дивизия, в която влизат множеството военни елементи, ситуирани източно от Варшава, към този момент са съумели да овладеят редовно доставяното съвременно съоръжение, като да вземем за пример танковете M1 Abrams ".
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР