През 2024 година в Бургас ще се раждат повече близнаци

...
През 2024 година в Бургас ще се раждат повече близнаци
Коментари Харесай

Разтълкуваха Никулденската трапеза: Проблемът с демографската криза е решен

През 2024 година в Бургас ще се раждат повече близнаци - по този начин беше разтълкувана, съгласно традициите никулденската софра. Тя беше осветена от бургаското духовенство, а по-късно беше осъществен ритуалът по разчупването на обредния самун от кметаДимитър Николов и шефа на Регионалния исторически музей - Милен Димитров.

Кметът се пошегува, че с повече деца, Бургас ще реши проблемас демографската рецесия. Чуйте в звуковия файл:



„ Когато се раждат повече близнаци, популацията на Бургас ще нараства двойно и по-бързо ще се оправим с демографския проблем. Пожелавам здраве и да се сбъдват всички положителни инициативи на бургазлии в нашия град. Нека положителното, щастието и триумфът споходят всеки бургаски дом “, пожела още кметът.



Събитието се състоя в една от шатрите наградинката до Часовника, където е ситуирана и трапезата. В приготвянето на обичайните храни тази година са се присъединили възпитаници от Гимназията по туризъм в града. А в менюто присътват, с изключение на пълнен шаран, само че и варива, тарама хайвер, сушени плодове и даже произведения от тиква.

Веднага по-късно стартира и раздаването на рибния курбан за бургазлии, а градоначалникът се включи в празничната стратегия, като зае своето място на кметското бюро в градинката до Часовника и стартира да подписва и раздава на бургазлии празнични картички и никулденската брошура с достоверни рибни предписания.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР