През 2024 г. 573 журналисти са прекарали празниците зад решетките,

...
През 2024 г. 573 журналисти са прекарали празниците зад решетките,
Коментари Харесай

550 журналисти ще прекарат празниците в затвора

През 2024 година 573 публицисти са прекарали празниците зад решетките, а съгласно нашите данни 550 от тях към момента ще бъдат в пандиза в края на годината. Това оповестява „ Репортери без граници “.

Неправителствената организация със страдание отбелязва, че тези числа са се нараснали спрямо предходната година, което демонстрира, че нуждата от отбрана на публицистите по света е по-важна от всеки път. 

„ Мианмар и Израел са най-големите затвори за публицисти в света. Тези страни са се трансформирали в зони на безвластие, където рекорден брой публицисти са арестувани, изчезнали или държани като заложници “, декларират от „ Репортери без граници “.

От там акцентират, че никой публицист не трябва да бъде хвърлян в пандиза единствено тъй като си прави работата. 

Особено тежко е ситуацията на 77-годишния публицист от Хонконг Джими Лай, който е наказан по скалъпени обвинявания и може да почине в пандиза, оповестява БГНЕС. 

„ Притеснени сме и от безмилостното правосъдно гонене на китайската журналистка Джан Джан поради отразяването на епидемията от Ковид-19. Нещо повече, предишния месец гватемалският публицист Хосе Рубен Замора беше върнат в пандиза, откакто му беше възложен домакински арест. На 68-годишна възраст той към този момент е прекарал 800 дни в пандиза - при отвратителни условия “, сигнализират от Репортери без граници “.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР