През 2009 година Рома печели с 3:0 гостуването си на

...

Скардина: Страхотна емоция! Раниери ми каза, че имам 9 минути, за да вкарам на ЦСКА

През 2009 година Рома печели с 3:0 гостуването си на ЦСКА в мач от шестия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Третото попадение е маркирано от 17-годишния младеж на вълците Филипо Скардина, който към момента помни този миг и описа за него пред pagineromaniste.com.

“Страхотна страст, която чувствам и през днешния ден, мислейки за това. Не мога да не помни по какъв начин майка ми ме извика от учебно заведение, с цел да ми каже да се приготвям с цел да се приготвя за първия тим. Не знаех къде ще играе Рома. Затова се обадих на моя сътрудник, с цел да го попитам и той ми сподели, че отиваме в София.

Надявах се да дебютирам. Бях на 17, в един миг през второто полувреме треньорът ми сподели да загрея. Нямах самообладание да вляза. Когато Раниери се обърна към мен, той сподели: “Върви, имаш 9 минути да отбележиш”. Докоснах три пъти топката, само че имах късмет”, напомня си Скардина, който в този момент играе за Перголетесе.