През 1970 г., когато започва да се води статистика, хората

...
През 1970 г., когато започва да се води статистика, хората
Коментари Харесай

Броят на младите у нас намалява с всяка изминала година

През 1970 година, когато стартира да се води статистика, хората от 0 до 17-годишна възраст са били 27,5% от популацията на България, а възрастните хора над 65-годишна възраст са едвам 9% от популацията. 

През 1995 година делът на младите до 17 години понижава до 22%, а този на възрастните се усилва до 15,2%.

През 2000 година процентът на младите по отношение на популацията на България спада до 19%, а на възрастните над 65 година скача до 16,4%.

През 2024 година, когато са маркирани последните данни в статистиката, делът на младежите спада до 17,1%, а на възрастните над 65-годишна възраст се усилва до 24%.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР