Броят на младите у нас намалява с всяка изминала година
През 1970 година, когато стартира да се води статистика, хората от 0 до 17-годишна възраст са били 27,5% от популацията на България, а възрастните хора над 65-годишна възраст са едвам 9% от популацията.
През 1995 година делът на младите до 17 години понижава до 22%, а този на възрастните се усилва до 15,2%.
През 2000 година процентът на младите по отношение на популацията на България спада до 19%, а на възрастните над 65 година скача до 16,4%.
През 2024 година, когато са маркирани последните данни в статистиката, делът на младежите спада до 17,1%, а на възрастните над 65-годишна възраст се усилва до 24%.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




