Кирил Петков: Ще се бием до дупка
"Премиерският пост е значим за мен дотолкоз, доколкото мога да върша смяната, в която имам вяра. "
Това съобщи министър председателят Кирил Петков, разяснявайки създалата се политическа рецесия и вота на съмнение, предава
"Първо, това че още един народен представител – Кирил Симеонов, взе вярното решение, съгласно мен, че ще гласоподава в поддръжка на държавното управление и няма да хвърли страната в серпантина от политически риск – ми дава вяра, че има още хора, които мислят по тази тематика. Ще дадем всичко от себе си, с цел да намерим още хора”.
По думите му никой от политическите водачи не би трябвало да се изненадва, че Политическа партия ще продължи да търси способи за разбиране, за какво е значимо за България да вземат вярното решение. „ Ако инцидентно падне държавното управление. При идващия мандат с съдружните ни сътрудници ще приказваме персонално с всеки един народен представител – от всички политически сили, който желае да поддържа държавното управление. Но те би трябвало да са самостоятелни. Това, което желаеме да прекъснем е задкулисието. Който желае да е с нас – би трябвало самичък да вземе решението какви политики да подкрепи”, съобщи министър председателят. И добави: „ Ако би трябвало да пробием бетона на задкулисието – ще се бием до дупка. Не бих предал страната, в случай че зависи от мен. Ако има някакви други разновидности, които са свързани с хора на които имам вяра – позицията на министър председател е значима дотолкоз за мен – доколкото мога да върша смяната, в която вярвам”.
По думите му в партията решенията се взимат на четири очи. „ Нито един от нас в Политическа партия няма право да вземе решение независимо. По този метод си имаме коректив. Ние имаме този механизъм. Имаме Изпълнителен съвет, в който дружно обсъждаме и вземаме решения”.
Това съобщи министър председателят Кирил Петков, разяснявайки създалата се политическа рецесия и вота на съмнение, предава
"Първо, това че още един народен представител – Кирил Симеонов, взе вярното решение, съгласно мен, че ще гласоподава в поддръжка на държавното управление и няма да хвърли страната в серпантина от политически риск – ми дава вяра, че има още хора, които мислят по тази тематика. Ще дадем всичко от себе си, с цел да намерим още хора”.
По думите му никой от политическите водачи не би трябвало да се изненадва, че Политическа партия ще продължи да търси способи за разбиране, за какво е значимо за България да вземат вярното решение. „ Ако инцидентно падне държавното управление. При идващия мандат с съдружните ни сътрудници ще приказваме персонално с всеки един народен представител – от всички политически сили, който желае да поддържа държавното управление. Но те би трябвало да са самостоятелни. Това, което желаеме да прекъснем е задкулисието. Който желае да е с нас – би трябвало самичък да вземе решението какви политики да подкрепи”, съобщи министър председателят. И добави: „ Ако би трябвало да пробием бетона на задкулисието – ще се бием до дупка. Не бих предал страната, в случай че зависи от мен. Ако има някакви други разновидности, които са свързани с хора на които имам вяра – позицията на министър председател е значима дотолкоз за мен – доколкото мога да върша смяната, в която вярвам”.
По думите му в партията решенията се взимат на четири очи. „ Нито един от нас в Политическа партия няма право да вземе решение независимо. По този метод си имаме коректив. Ние имаме този механизъм. Имаме Изпълнителен съвет, в който дружно обсъждаме и вземаме решения”.
Източник: dunavmost.com
КОМЕНТАРИ




