Премиерът Румен Радев проведе среща с областните управители в Министерски

...
Премиерът Румен Радев проведе среща с областните управители в Министерски
Коментари Харесай

Радев към областните управители: Трябва да насочим погледа си напред, не само да гасим наследени пожари

Премиерът Румен Радев организира среща с регионалните шефове в Министерски съвет, оповестиха от държавния пресцентър.

Като съществени цели и задача Радев набеляза бърза и съответна реакция при бедствия, законосъобразна работа и тактики за привличане на вложения по места.

Той изиска от регионалните шефове в оптимално къси периоди да създадат обзор и актуализация на проектите по места при положение на бедствия или рецесии. Целта е организацията на място да подсигурява незабавна реакция в помощ на хората и оптимално бързо обстановката да бъде преодоляна. С оглед на идните летни месеци акцент беше подложен върху заплахата от пожари и засушавания.

Премиерът посочи и смисъла на координацията с кметовете и с териториалните структури на изпълнителната власт, като посчерта, че от регионалните шефове се чака да заемат кардинални позиции в полза на жителите и да бъдат още един възпиращ фактор против престъпления. Радев посочи и упоритостта на ръководещите за оптималната бистрота във връзка с бюджета и разходването на обществени средства.

И обърна особено обърна внимание на дълготрайното развиване на областите.

Трябва да насочим погледа си напред, освен да гасим наследени пожари, означи министър председателят.

Според него регионалните шефове следва да имат стратегически взор върху развиването на областите и да положат целенасочени старания за привличането на вложения по места.

Радев акцентира и смисъла на намаляването на административната тежест и ускорената цифровизация. Правителството ще прави всичко допустимо, с цел да работи ползотворно с вас, безапелационен е той.

Почистването на речните корита, ръководството на държавните активи и настоящи процедури по европейските стратегии също бяха измежду разискваните тематики на днешната среща, в която участваха министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова, както и заместник-министри от министерствата на земеделието и храните, на районното развиване и благоустройството, на труда и обществената политика, на туризма и на културата.
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }

Добави ни в желани източници в Google
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР