Премиерът Николай Денков постави пред европейските лидери. Като химик трябва

...
Премиерът Николай Денков постави пред европейските лидери. Като химик трябва
Коментари Харесай

В икономическата сигурност на Европа Денков включи и розовото масло

Премиерът Николай Денков сложи пред европейските водачи . Като химик би трябвало да кажа, че има проблем в това, което се предлага и когато обсъждаме дали нещо е нездравословно, постоянно би трябвало да споделяме какво е веществото и неговата централизация. В текста, който са показали, няма думичката централизация, съобщи той пред публицисти в Брюксел.

По думите му е била наранена и тематиката за миграцията. Той акцентира, че се слага акцент върху това мигрантите да се задържат в страните, от които идват отвън Европейски Съюз. Денков разясни, че съглашението с Турция прави работа. Идеята на Европейският съюз е да се сключат сходни съглашения и с други страни , добави той.

Денков уточни, че 25 страни-членки поддържат самодейността. Само Полша и Унгария не са съгласни с общия метод към миграцията, посочи министър председателят.

По отношение на Украйна би трябвало да се мисли за дълготрайни фондове и фондовете за възстановявяне и дали да се употребяват замразените съветски активи, акцентира Денков. Според него Европа би трябвало да намерения съществено за събирането на задоволително амуниции и повдигане на потенциала, което визира българската войска и българската военна индустрия. Той разясни, че Тодор Тагарев и Богдан Богданов са ангажирани да работят по тематиката.

Денков засегна и тематиката за Шенген. Министър-председателят акцентира, че е провел двустранни срещи с Марк Рюте и Карл Нехамер, които са били ориентирани към това по какъв начин да работим с техните общества, с цел да спечелим доверието им. По думите му е направено предложение техни митничари да дойдат на нашата граница, с цел да видят по какъв начин работим на място.

Нидерландският министър председател Марк Рюте е по-отворен към концепцията да ни пусне в Шенген , само че желае и да види ясни резултати, сподели още Денков.
 Евродепутатите единомислещо желаеха България в Шенген до края на 2023 година
Евродепутатите единомислещо желаеха България в Шенген до края на 2023 година

Членовете на Екологичен потенциал от Комисията по петициите приканиха Съвета да утвърди присъединението ни дружно с Румъния
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР