Мицкоски: Като добър съсед сме готови да помогнем на България в този труден момент
Премиерът на РСМ съобщи, че е наясно с вътрешните провокации, пред които е изправена България след изборния развой - стопански проблеми, инфлация и други, което основава в допълнение съмнение. Той обаче добави, че като добър комшия Скопие има подготвеност да помогне, когато е належащо, написа
" Ако бях на мястото на българското държавно управление и виждах, че в Македония има хора, които подкопават личните си държавни позиции, нямаше да имам претекст да диря решение. Затова е значимо всички да бъдем виновни. На последващо място, изправени сме пред уговорките, поети от предходното държавно управление - конституционните ремонти, френското предложение, протоколите и други сходни. Трябва обаче да забележим и какво възнамерява българското държавно управление. Налице са и 14 решения на Европейския съд по правата на индивида в Страсбург ", съобщи Мицкоски.
Той добави, че този развой би трябвало да се основава на доверие, което се построява посредством двупосочна връзка.
" Ако улицата е еднопосочна, няма доверие. За да го изградим, би трябвало да забележим съответни стъпки и от другата страна ", безапелационен бе той.
Премиерът уточни, че в случай че всички европейски политици са единомислещи, че няма да има нови условия, то най-малкото, което страната може да получи, са нови изводи. В тях тези гаранции би трябвало да бъдат ясно декларирани, с цел да потвърдят поддръжката и доверието.
" Моето мнение е, че първо би трябвало да стартираме да построяваме доверие и да беседваме. В момента не приказваме задоволително. Готови сме за разговор с Европейския съюз. Разговорът е това, което ни сплотява, а не това, което ни разделя. Освен това би трябвало да се посветим на осъществяването на реформаторската стратегия, в която сме измежду най-успешните страни в района на Западните Балкани " сподели още.
" Позицията ни е ясна - кажете ни ден авансово къде би трябвало да отидем и с кого би трябвало да беседваме, и ще бъдем там. Проблемът е, че сега не знаем с кого да приказваме. От една страна, София твърди, че това е въпрос сред Македония и Европейския съюз, по тази причина отиваме в Брюксел. От друга страна, поражда въпросът за какво преговаряме без България. Когато заявим, че желаеме да приказваме непосредствено със София, чуваме същия отговор назад. Ние сме съществени хора и желаеме разговор. Просто ни би трябвало явен сигнал ", изясни Мицкоски.
" Ако бях на мястото на българското държавно управление и виждах, че в Македония има хора, които подкопават личните си държавни позиции, нямаше да имам претекст да диря решение. Затова е значимо всички да бъдем виновни. На последващо място, изправени сме пред уговорките, поети от предходното държавно управление - конституционните ремонти, френското предложение, протоколите и други сходни. Трябва обаче да забележим и какво възнамерява българското държавно управление. Налице са и 14 решения на Европейския съд по правата на индивида в Страсбург ", съобщи Мицкоски.
Той добави, че този развой би трябвало да се основава на доверие, което се построява посредством двупосочна връзка.
" Ако улицата е еднопосочна, няма доверие. За да го изградим, би трябвало да забележим съответни стъпки и от другата страна ", безапелационен бе той.
Премиерът уточни, че в случай че всички европейски политици са единомислещи, че няма да има нови условия, то най-малкото, което страната може да получи, са нови изводи. В тях тези гаранции би трябвало да бъдат ясно декларирани, с цел да потвърдят поддръжката и доверието.
" Моето мнение е, че първо би трябвало да стартираме да построяваме доверие и да беседваме. В момента не приказваме задоволително. Готови сме за разговор с Европейския съюз. Разговорът е това, което ни сплотява, а не това, което ни разделя. Освен това би трябвало да се посветим на осъществяването на реформаторската стратегия, в която сме измежду най-успешните страни в района на Западните Балкани " сподели още.
" Позицията ни е ясна - кажете ни ден авансово къде би трябвало да отидем и с кого би трябвало да беседваме, и ще бъдем там. Проблемът е, че сега не знаем с кого да приказваме. От една страна, София твърди, че това е въпрос сред Македония и Европейския съюз, по тази причина отиваме в Брюксел. От друга страна, поражда въпросът за какво преговаряме без България. Когато заявим, че желаеме да приказваме непосредствено със София, чуваме същия отговор назад. Ние сме съществени хора и желаеме разговор. Просто ни би трябвало явен сигнал ", изясни Мицкоски.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




