Израел постигна историческа сделка за доставка на природен газ на Египет
Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху разгласи в понеделник, че по неговите думи е била реализирана " исторически " договорка за продажба на израелски природен газ за милиарди щатски долари на Египет.
Това съглашение ще вкара в нашата хазна милиарди долари, уточни той в публично изказване след постигнатото комерсиално съглашение с Египет, оповестява организация Франс прес и припомня, че през далечната 1979-а година Египет се трансформира в първата арабска страна, която подписа кротичък контракт с Израел.
Според израелската енергийна група Delek, цената на контракта за доставка на природен газ е за 15 милиарда американски $.
Франс прес добавя, че през септември 2015-а година Йордания също подписа договорка за всекидневно закупуване на 8,5 милиона кубически метра израелски природен газ в границите на идващите 15 години.
Източник: bnr.bg
КОМЕНТАРИ




