Прелюбопитна изложба ще бъде открита днес във Варна. Темата й

...
Прелюбопитна изложба ще бъде открита днес във Варна. Темата й
Коментари Харесай

Суперинтересна изложба ще бъде открита днес във Варна

Прелюбопитна галерия ще бъде открита през днешния ден във Варна. Темата й е " Рекламата е душата на търговията “. Тя съставлява самобитна гледка на рекламното дело в България от началото на 20 век до края на Втората международна война. Експозицията включва 37 тематични табла с репродукции на към 900 реклами. Те обгръщат всички области от всекидневието на българина в посочения интервал.

Показани са реклами от вестници, списания, афиши, брошури. Целта на изложбата е да ни накара да усетим духа на онази отминала ера. Освен графичното оформление, другата присъща линия на старите реклами е тяхното смислово наличие - посланието, което насочат към потребителя. Някои от известните български майстори на словото и четката като Елисавета Багряна и Илия Бешков са изработвали реклами.

Изложбата ще бъде открита в Музея за нова история на Варна. От там ще употребяват нетрадиционен метод за представянето на тази галерия. Поради огромния брой осведомителни табла и лимитираната експозиционна повърхност, изложбата ще бъде показана на части. В рамките на месец юни всяка седмица ще бъдат експонирани по 10 разнообразни табла. Така се получава един самобитен " музеен сериал “.

Изложбата е дело на Държавен Архив – София и е направена със спомоществователството на компания AEG. Откриването на изложбата ще бъде през днешния ден - 2 юни (петък), от 17.00 ч. Тя ще може да бъде посетена до 5 юли 2023 година, научи Varna24.bg .

Музеят се намира на ул. " 8-ми ноември " №3.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР