Прекрасна гледка на брега на Атанасовското езеро край Бургас. Не

...
Прекрасна гледка на брега на Атанасовското езеро край Бургас. Не
Коментари Харесай

Такъв феномен в Бугас много рядко се наблюдава СНИМКИ

Прекрасна панорама на брега на Атанасовското езеро край Бургас. Не едно, а цяло ято птици от видя фламинго бяха снимани край езерото, написа Глас бг.

Сивите екземпляри са млади, розовите птици са зрели. Характерният цвят на фламингите се получана посредством натрупването на пигменти от храната им в оперението, споделят от локалната община, които разпространиха фотосите на Станислав Камбуров.

Розовото фламинго живее край солени езера и морски лагуни. Храни се с планктон, червеи, миди, скариди, ларви на инсекти и други богати на каротиноиди храни. Благодарение на странната му извита човка, която влачи във водата, то може да прецежда и задържа микроорганизмите от плитките места.

Розовото фламинго, наречено още нормално фламинго, е най-разпространеният тип фламинго. В Европа се среща в южна Франция и южна Испания. В Африка птицата е най-разпространена в Мароко, южен Тунис и Кения. Среща се и в Афганистан и северозападна Индия.

Макар и рядко, може да се види и в България.

Фламингото е относително огромна птица с дълги, тънки крайници и доближава височина 130-140 сантиметра. Теглото му доближава 4 кг. Цветът на перата му варира от бял до червеникав. Възрастните човеци (след 3-тата година) са нормално с нежно розов цвят като крилете им са червени, а маховите (летателни) пера са черни.

Особена характерност на фламингото е здравият, солиден, закривен надолу клюн, благодарение на който филтрира храната от водата. В главната си част той е червен, а на върха черен.

Подвижната част на клюна му (за разлика от множеството птици) е не долната, а горната. Цветът на фламингото се дефинира от количеството каротиноид в храната. Най-младите човеци са с мръсно сив цвят, който по-късно минава в бял (при към момента непълнота на веществото каротиноид).

Източник: blitz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР