Прекомерната консумация на сладки храни е сред основните причини за

...
Прекомерната консумация на сладки храни е сред основните причини за
Коментари Харесай

Ако целите отслабване, но не можете без сладко, направете това

Прекомерната консумация на сладки храни е измежду главните аргументи за наднорменото тегло и риска от редица обществено значими болести. Съвременното общество приема прекомерно доста захар, защото тя се съдържа и в консервираните храни, с които сме привикнали да се храним, в алкохола, в безалкохолните питиета, в тестени произведения. Отделно неналичието на сила, въодушевление и умората покачват глада ни за сладки храни и пречат на диетата ни. Страстта към шоколада и сладките изкушения е била причина за не един неуспех на положителните планове за съблюдаване на здравословен режим и намаляване. Решение има. Ако задачите да ограничите сладкото, с цел да подобрите фигурата си, положението на кожата и здравословното си положение, може да следвате следните рекомендации:

1.       Заменете бялата захар с подсладител

На пазара са налични разнообразни подсладители, от които не се пълнее и са с 0 ккал. Приготвяйте си сладки изкушения сами, употребявайки подсладител. Ако не сте положителни в кухнята, потърсете подготвени сладкиши без захар. Това ще Ви помогне да намалите признатите калории. Полезен за подслаждане е и сиропът от фурми. Внимавайте обаче с количеството, защото плодът е богат на захари и въглехидрати и съдържа много калории.

2.       Измерете равнищата на магнезий и хром в кръвта

Доказано ниските равнища на тези минерали ускоряват апетита към сладкото. При признаци на магнезиев недостиг –  мускулни крампи, бодърствуване, нервност и други – се консултирайте с лекаря си и започнете банкет на магнезиев препарат. Така ще подобрите и общото си здравословно положение по едно и също време с управлението на пристрастеността към сладкото.

3.       Осигурете си успокоение, отмора, приятни преживявания

Стресът, забързаното всекидневие, неналичието на задоволително сън с положително качество, умората въздействат на апетита. Като резултат посягаме по-често освен към чашата с кафе, само че и към сладките десерти. Консумацията им понякога не е проблем, само че яденето на бонбон след бонбон в офиса вместо качествената храна за обяд води до кожни раздразнения, качени килограми и влошено здраве. Заредете се с пликче сушени плодове. Това ще ви помогне да не се изкушите от други сладки храни, ще зареди мозъка и тялото ви с сила, без да прекалявате със захарта.

4.       Проследете чревния баланс

Дисбалансът в червата постоянно е причина за глада към сладки храни. Консумацията им обаче в тази ситуация освен не усъвършенства самочувствието, само че и го утежнява. Обърнете внимание на главния проблем.

5.       Проверете щитовидната си жлеза

Често неконтролируемият апетит за сладко се изяснява с намалената функционалност на щитовидната жлеза. Посетете ендокринолог, в случай че имате и други признаци на проблем с тази жлеза, с цел да ревизирате функционалностите ѝ, изследвайки хормоните.

6.       Увеличете фрапантно потреблението на протеини

Недостигът на протеини първо предизвиква апетит за сладко, а по-късно и други признаци. Ако се храните най-вече с въглехидрати и мазнини, няма по какъв начин да се радвате на красива фигура и положително здраве. Постарайте се известно време да доминират протеините в менюто ви и се насладете на резултата – по-стройно тяло и понижен вкус към сладки храни, тесто и захар.

7.       Намалете потреблението на сол

Колкото повече солено хапвате, толкоз повече ще ви се яде и сладко. Безсолната диета е потребна, в случай че задачите понижаване и на потреблението на захар, и на килограмите.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР