Преходът към климатична неутралност трябва да бъде добре обмислен, плавен,

...
Преходът към климатична неутралност трябва да бъде добре обмислен, плавен,
Коментари Харесай

Радев зове за плавен и справедлив зелен преход

Преходът към климатична индиферентност би трябвало да бъде добре премислен, равномерен, обществено и стопански обективен, тъй че да усилва благосъстоянието на хората, а не да го понижава. Това съобщи президентът Румен Радев след формалната гала по разкриване на Срещата на върха на държавните и държавни ръководители, които вземат участие в 27-ата Конференцията на страните по Рамковата спогодба на Организация на обединените нации за изменението на климата (COP27), хазаин на която е Египет.

Климатичните промени са факт - всяка година умират хиляди хора от естествени катаклизми, а цели страни са обречени на апетит и бедствия, посочи президентът и уточни, че усложнената геополитическа конюнктура постанова гъвкави подходи и рационално мислене за решение на проблемите.

По негови думи извънредно значима тематика на COP27 е точно разпределението на запаси за действия, смекчаващи климатичните промени.

Очаквам да реализираме сливане на напъните за основаване на фондове за вложения в нови технологии, с цел да решим проблемите с лимитираните финанси в международен мащаб, съобщи Радев, като регистрира комплицираната обстановка, обвързвана с войната в Украйна, енергийната, икономическата рецесия, високата инфлация.
 Гутериш на COP27: Натискаме газта по автомагистрала към климатичния пъкъл
Гутериш на COP27: Натискаме газта по автомагистрала към климатичния пъкъл

Човечеството има избор: да си сътрудничи или да загине

Той уточни, че в актуалната геополитическа конюнктура редица страни разчитат на изкопаеми горива, а огромна част от вложенията са ориентирани за подсилване на сигурността на страните. Това съгласно него значи, че са нужни нови, още по-авангардни технологии, тъй че да можем да решаваме климатичните проблеми със средствата, с които разполагаме.

България е доста дейна изключително в нашия район във връзка с гъвкави подходи за произвеждане на електрическа сила, за съхраняването й и за транспорт на енергоресурси, акцентира Радев. Той добави, че страната ни има капацитета да създава силата на бъдещето - зелен водород , и да се трансформира в районен водач със модерни и екологични системи, основани на естествени запаси, за запазване на сила.
 Европейски Съюз влага във водород
Европейски Съюз влага във водород

Активисти възразяват против непрозрачния развой на ододбрение

Имаме запаси за задачата, нужни са вложения освен от българска страна, само че дружно с нашите сътрудници да обединим напъните си за взаимноизгодни планове, уточни президентът.

По негови думи страната ни си е върнала въздействието в района с стартирането в комерсиална употреба на, само че има и би трябвало да употребява капацитета си освен да придвижва енергийни източници.

В рамките на интернационалния конгрес българският държавен глава има участия в двустранни срещи и полемики на високо ниво. Сред членовете на ръководената от президента делегация са министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова и министърът на енергетиката Росен Христов.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР