„Предвид спецификата на борсовата търговия на природен газ, след извършена

...
„Предвид спецификата на борсовата търговия на природен газ, след извършена
Коментари Харесай

„Булгаргаз”: Не е истина изнесената информация за продадените количества газ

„ Предвид спецификата на борсовата търговия на природен газ, след осъществена инспекция, бе открито, че от общия микс на количествата природен газ, сдружението „ Булгаргаз “ е осъществило непотребните количества, които всекидневно се дължат на по-ниското ползване през почивните дни, на държавната борса „ Газов Хъб Балкан “. Изнесената информация за продадените от „ Булгаргаз “ количества природен газ изрично не дава отговор на фактически продадените, които за посочения интервал са 37 000 MWh. ". Това декларират в позиция от „ Булгаргаз ".

„ Тези количества са продадени за възстановяване на финансовото положение на сдружението, поради завареното състояние от новия СД на „ Булгаргаз “. При направения разбор се откри, че осъществената цена от осъществените борсови покупко-продажби е по-висока от тази, която „ Булгаргаз “ би получил при положение на позитивен дисбаланс към „ Булгартрансгаз “, заради неосвобождаване на непотребните количества ", се споделя още в позицията.

„ Предвид финансовото положение, наследено от бившето управление на сдружението, изразяващо се в дефицит на средства, възобновяване на нарушавания паричен поток е от голямо значение за активността на сдружението, обвързвана със сигурността и непрекъснатостта на доставките за страната ", декларират в позицията от „ Булгаргаз ".

„ Ръководството на сдружението подхваща всички нужни дейности, в границите на закона и в изискванията на цялостна бистрота, да обезпечи финансов запас, който да подсигурява активността на сдружението, като публичен снабдител и участник на пазара на природен газ ", се споделя още в позицията.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР