Предупреждението, че с връщането на 20-процентовия ДДС върху хляба цената

...
Предупреждението, че с връщането на 20-процентовия ДДС върху хляба цената
Коментари Харесай

Обявиха новата цена на хляба в магазините

Предупреждението, че с връщането на 20-процентовия Данък добавена стойност върху хляба цената на насъщния ще скочи, към този момент се сбъдна в един наш град. Причината е неналичието на бюджет за 2025 година, в който още веднъж да бъде записано, че ставката за хляба е 0 %.

С 30 стотинки нарастна хлябът в Хасково, сподели инспекция в комерсиалната мрежа.

Променена е цената на две от компаниите, които са произвели тестени произведения през последното денонощие - Хлебозавод " Хасково " и Хлебозавод " Харманли ".

Разфасовката от 650 грама на белия самун " Карина " към този момент е 1,75 лв. при предходна цена 1,45 лв..

Самунът от 500 грама се предлага за 1,65 лв., като предходната бе 1,35 лв..

" Повишението е тъкмо 20 % и нито стотинка повече, с колкото законодателно от първи януари се промени ставката на Данък добавена стойност от нула на 20 на 100 ", разяснява прокуристът на най-големия производител в района - Хлебозавод " Хасково " Ясен Бозуков, представен от Българска телеграфна агенция.

Той акцентира, че цената на хляба в Хасковска област, макар мярката, остава най-евтината в цялата страна, което потребителите могат елементарно да открият, когато посетят други обитаеми места отвън района.   
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР