Предстоящото лято ще бъде трудно за Европа заради недостиг на

...
Предстоящото лято ще бъде трудно за Европа заради недостиг на
Коментари Харесай

Еврокомисар: Има риск от недостиг в Европа на авиационно гориво през лятото


Предстоящото лято " ще бъде мъчно за Европа " поради дефицит на горива, породен от войната в Иран и затварянето на Ормузкия пролив, даже в случай че обстановката се развие по най-благоприятния вероятен метод. Това съобщи през днешния ден еврокомисарят по енергетиката Дан Йоргенсен, представен от Ройтерс и Българска телеграфна агенция.

По думите му Европейският съюз приготвя ограничения за ограничение на последствията от спора върху доставките на авиационно гориво. " Ако се наложи, можем да преразпределим и споделим наличните запаси от реактивно гориво ", уточни той пред публицисти в Мадрид.

Европейски самолетни компании към този момент предизвестиха за вероятен дефицит на през идващите седмици поради войната в Близкия изток, която блокира главния маршрут за доставки през Ормузкия пролив, през който минава към 75 на 100 от реактивното гориво от района за Европа.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР