Предстои среща с представителка на домакинитеПървата ракета на БългарияВиктория Томова

...

Виктория Томова се класира на четвъртфиналите на тенис турнир в Полша

Предстои среща с представителка на домакините

Първата ракета на БългарияВиктория Томова се класира четвъртфиналите на шампионата на червени кортове Гроджиск Мазовецки (Полша) в награден фонд 100 хиляди $, предава.

Поставената под номер 4 Томова, която е 108-а в международната класация, разгроми с 6:1, 6:0 Катарина Хобгарски от Германия, а мачът продължи единствено 51 минути.

Българката завоюва 11 следващи гейма след 1:1 в първия сет, с което си обезпечи крайната победа.

С триумфа 27-годишната софиянка си обезпечи 25 точки за международната класация и 2378 $.

За място на полуфиналите Томова ще играе против представителката на домакините Катаржина Кава. 29-годишната Кава е 145-а в света сега, а двете не са играли до момента.
Източник: dunavmost.com