Предстои официално да бъде представен проектокабинетът Петков в Народното събрание.

...
Предстои официално да бъде представен проектокабинетът Петков в Народното събрание.
Коментари Харесай

Изненада в кабинета "Петков": 30-годишен оглавява Министерството на културата

Предстои публично да бъде показан проектокабинетът " Петков " в Народното събрание. Вече се появи и първата смяна по отношение на упованията - тя е при министерството на културата.

До този миг, съгласно оповестеното съдружно съглашение, държавното управление е със конструкция от петима вицепремиера и 19 министерства.

Досега е известно, че заместници на Кирил Петков ще са Асен Василев и Калина Константинова от " Продължаваме промяната ", както и водачът на Българска социалистическа партия Корнелия Нинова, Гроздан Караджов като представител на " ИТН ", които го бяха номинирали за министър и след изборите през юли, както и Борислав Сандов от " Демократична България ".

В състава на проектокабинета " Петков " влизат познатите от служебното държавно управление проф. Денков на образованието, Бойко Рашков, който остава отпред на вътрешното министерство, и актуалният министър председател Стефан Янев, който поема защитата.

В политиката влизат и проф. Асена Сербезова, магистър по здравен мениджмънт и публично здраве и ръководител на Българския фармацевтичен съюз. Тя е препоръчана за министър на опазването на здравето.

Предложението за транспортен министър е предприемачът и основател на куриерска компания Николай Събев, някогашен търговски шеф в държавното " Параходство Българско речно корабоплаване ".

Изненадата от тази събота е при Министерството на културата. За поста е препоръчан Атанас Атанасов, а не Тодор Мечкарски, както се разясняваше. Атанасов е учил спектакъл в Съединените щати и е работил в Германия, само че това с което го анонсира Кирил Петков е, че още на 26 години е ремонтирал читалището в родното си село Татарево, Пловдивско.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР