Предстои моноспектакълът Пистолет в торнадо на актрисата Весела Бабинова. Той

...
Предстои моноспектакълът Пистолет в торнадо на актрисата Весела Бабинова. Той
Коментари Харесай

Весела Бабинова: Политици ходят по театрите с обещания, а после директорът лобира за тях

Предстои моноспектакълът „ Пистолет в торнадо ” на актрисата Весела Бабинова. Той ще се организира другата седмица. Актрисата описа повече за събитието в " Следобедния блок " на Дарик радио.

" Няколко пъти загатнах, че аз не бих протегнала ръка въобще към подобен текст, привързан единствено с един артист, и този артист да съм аз, тъй като съм си представяла, че в случай че направя сходно нещо, ще е след много години. Не съм се чувствала толкоз уверена да застана сама ", показа тя.

" Това е комедия за една много занимателна жена, която я сполетява торнадо, тя се крие, чакайки го да премине, и в това време стартира да приказва за живота си. Накрая се схваща, че зад това нейно възприятие за комизъм се крие нещо друго, само че посредством смеха тя оцелява ", описа актрисата.

" Поканиха ме за този текст. Първоначално моята колежка Луиза Григорова имаше желание да го направи, само че тя направи един страховит жест към мен, като сподели, че аз бих го изиграла по-добре. Аз толкоз се впечатлих и се трогнах, че си споделих, че доста желая да го направя ", сподели Бабинова.

Актрисата твърди, че по някакъв метод се е идентифицирала с основната героиня.

" Много сътрудници не си показват позицията, тъй като доста от тях имат вяра, че никой не се интересува от тяхното мнение. Други ги е боязън, тъй като може би са част от спектакъл, в който е намесен политик от някоя партия.

Бабинова показа, че е практикапреди избори в театритеда ходятразлични политици, които приказват с шефа, дават обещание разнообразни неща, и по-късно шефът тактично загатва на актьорите, че е добре в изборния ден да дадат гласа си за този политик.

" Много хора ги е боязън да не си изгубят работата, тъй като е съвсем несъмнено, че с спектакъл би било доста мъчно по-късно да се занимаваш. Друга причина е, че има много такива, които не се интересуват какво се случва, не наблюдават, не се информарат. Това съм го забелязала при доста мои сътрудници. Това е изключитлно неприятно ", сподели тя.

" Много хора, чието мнение има значение, и които са интелигентни, на тях просто им е писнало. Виждам и мои другари, които са страхотни хора с специалности, с обучение, само че към този момент са станали апатични ", показа актрисата.

На втория тур на локалните избори се гласоподава по два метода – с хартия и посредством машина. Избирателните секции в страната са към 7250, като в 5900 от тях ще има и машини. Изборният ден стартира в 7 часа и ще приключи в 20 часа. При съществуване на чакащи пред секциите гласуването може да бъде удължено с 1 час до 21.00 ч.

На балотажа се гласоподава за кметовете на общини, кметства и региони, които не са събрали повече от половината от гласовете при първия тур на локалните избори. Този път при гласуването гласоподавателите ще могат да избират по какъв начин да пуснат своя избор – посредством хартиена или посредством машинна бюлетина.

На места гласоподавателите още веднъж ще имат повече от 1 бюлетина, според от това какъв брой типа избор има в обитаемото място, като оптималните вероятни са 3 – за кмет на община, кмет на кметство и кмет на регион.

При избор на гласоподаване с хартиена бюлетина, тя се сгъва пред гласоподавателя от членовете на секционната изборна комисия, а на гърба ѝ се поставя щемпел. Гласуването става зад заслон, а по-късно гласоподавателят занася бюлетина до комисията, с цел да бъде комплициран втори щемпел и да се откъсне отрязъкът с номера ѝ. След това бюлетината се връща на гласоподавателя и той я пуска в урната. Всички хартиени бюлетини се пускат в една обща транспарантна кутия.

При попълването на хартиените бюлетини вотът се отбелязва с Х илиVв квадратчето с номера на определения претендент, партия или коалиция или в полето „ Не поддържам никого ”. Това би трябвало да се случи наложително със синя писалка и без да се излиза от квадратчето. Вписването в бюлетината на специфични знаци като букви, числа или други знаци прави гласа нереален. В случай че сбърка при попълването, гласоподавателят може да изиска нова бюлетина, само че единствено един път.

При гласоподаване с машина гласоподавателят получава карта, която би трябвало да сложи в слота на устройството. Още на началния екран показва в кои типове избори желае да взе участие, като след привършване на тази стъпка не може да промени избора си. След това гласоподавателят попълня машинната бюлетина. След края на гласуването машината разпечатва бюлетините поредно. След звуков сигнал гласоподавателят ги взема, ревизира своя избор, сгъва ги, а секционната комисия слага щемпел. Машинните бюлетини се пускат в непрозрачна кутия.
Източник: darik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР