Предстои да разгледаме най-важните закони за годината – Закона за

...
Предстои да разгледаме най-важните закони за годината – Закона за
Коментари Харесай

Димитър Главчев: Рамката на бюджета е известна – стремим се към еврозоната

Предстои да разгледаме най-важните закони за годината – Закона за държавния бюджет, Законът за ДОО и Законът за НЗОК. Това не го е правил различен длъжностен кабинет. Но ние още веднъж поемаме отговорността, тъй като постоянно сме казвали, че съблюдаваме законодателството и се ръководим от ползите на българските жители – това съобщи при започване на постоянното съвещание на Министерския съвет служебният министър председател Димитър Главчев.

„ Рамката на бюджета е известна – тя демонстрира, че се стремим към еврозоната. Повишават се приходите на българските жители и се резервират данъчните ставки на главните директни и косвени налози. Спазваме си обещанията, които сме дали и това е следващото доказателство “, сподели Главчев.

Премиерът заяви още, че през вчерашния ден е разговарял с ръководителя на Народното събрание Наталия Киселова, която го е уверила, че ще бъдат положени всички старания, с цел да бъдат признати бюджетите оптимално бързо. Главчев обаче посочи, че това са планове за закони и изрази вяра, че те ще бъдат признати или пък отхвърлени от народните представители.

Димитър Главчев уточни още, че на следващия ден се чака да се удостовери официално пълноправното ни участие в Шенген.

„ На процедура с Гърция няма да има граница, с Румъния ще остане граничен надзор както сред шенгенски страни, когато възвръщат граничния си надзор, който е надалеч по-различен от този, който е сега сред България и Румъния. Същият подобен надзор ще бъде прилаган и на границата сред Унгария и Румъния “, разясни служебният министър председател.

Той добави още, че на днешното си съвещание държавното управление ще одобри и обещаните добавки от по 100 лв. за Коледа за най-бедните пенсионери./БНТ

Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР