Представителят на домакините Люка Пуй спечели турнира по тенис във

...

Гаске загуби шестия си пореден финал в Монпелие

Представителят на домакините Люка Пуй завоюва шампионата по тенис във френския град Монпелие.
Поставеният под номер 2 надви на финала над сънародника си Ришар Гаске със 7:6(2), 6:4 за 87 минути.

A fifth ATP title for Lucas Pouille @la_pouille beats Gasquet 7-6(2) 6-4 to win in Montpellier.#OSDF18 pic.twitter.com/oBwwPo4eZi
— Tennis TV (@TennisTV) February 11, 2018
23-годишният Пуй наниза 10 аса и не даде нито една опция за пробив на противника си в мача, с цел да завоюва първа купа за сезона и общо пета в кариерата си. Петият в схемата Гаске отрази пет шанса за брейк в първия сет, само че в тайбрека в него беше неуверен и го загуби с 2:7 точки.

Пуй осъществя единствения пробив в срещата за 3:2 във втората част, след което резервира задатъка си, с цел да запише четвърти триумф в пет мача против противника.

31-годишният Гаске игра за шеста поредна година на финала в Монпелие, само че остана с три трофеи, извоювани през 2013, 2015 и 2016 година. Той има общо 14 трофея в кариерата си, последният от които през октомври 2016 година в Антверп.